W BIEŻĄCYM NUMERZE
Numer 3/2017
[W NUMERZE]niedziela, 19 marca 2017

Nr 3 (298) MARZEC 2017

W OCZEKIWANIU NA ZMIANY
W styczniu w Warszawie odbył się IV Ogólnopolski Kongres Sieci Aptek. Gorącym tematem była oczywiście „apteka dla aptekarza”. Mecenas Marcin Tomasik, ekspert ZPA PharmaNET z kancelarii Tomasik Jaworski, zwrócił uwagę na fakt, że znowelizowane Prawo farmaceutyczne będzie dotyczyć tylko nowo powstałych aptek, a istniejące mogą działać według starych zasad. Jednak w przypadku spółki składającej się z kilku placówek dotychczasowe zezwolenia stracą ważność.

WYBIERAMY LIDERA NAUK FARMACEUTYCZNYCH

W siedzibie Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w Warszawie miało miejsce pierwsze posiedzenie Komisji Konkursowej w ramach IV edycji konkursu „Lider nauk farmaceutycznych”.Do oceny przyjęto 15 prac doktorskich nominowanych przez rady wydziałów farmaceutycznych uniwersytetów medycznych, a obronionych w latach 2015 i 2016.


PACJENT KONTRA BUDŻET

Rząd przyjął ustawę o sieci szpitali. – To początek wielkiej reformy, którą obiecaliśmy Polakom. Zmiany wejdą w życie od 1 października, a nie od 1 lipca, jak planowaliśmy – powiedziała premier Beata Szydło. Zgodnie z projektem, w sieci znajdą się te placówki, które mają umowę z NFZ od co najmniej dwóch lat i prowadzą izbę przyjęć albo szpitalny oddział ratunkowy (drugiego warunku nie będą musiały spełniać szpitale ogólnopolskie, onkologiczne i pulmonologiczne).

SUPLEMENTY POD OSTRZAŁEM
To obszar wysokiego ryzyka zdrowotnego, niedostatecznie zdiagnozowanego i nadzorowanego przez służby państwowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności - stwierdza raport Najwyżej Izby Kontroli oceniając rynek warty już prawie 4 miliardy złotych. Ostra krytyka dotyczyła także reklamy.


W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO SUPLEMENTACJI
Rynek suplementów wymaga uporządkowania zarówno pod względem przekazów reklamowych, jak i edukacji. Nieetyczne poczynania niektórych producentów, przekazujące zafałszowane informacje o produktach, budzą protesty tych firm, które działają rzetelnie i etycznie - mówi Anna Mossakowska z Polskiej Federacji Suplementów.

BEZSENNOŚĆ - ZMORA NASZYCH CZASÓW
Sen jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zdrowie i samopoczucie. Jeśli nie trwa tyle, ile powinien, odczuwamy to jako znaczne pogorszenie jakości życia.

FOTOTERAPIA - NIE TYLKO LAMPY

Światło słoneczne pełni w naszym życiu bardzo ważną funkcję: umożliwia widzenie i porządkuje rytmy biologiczne. Słońce jest najsilniejszym zewnętrznym regulatorem takich mechanizmów, jak sen/ czuwanie, dobowe wahania temperatury ciała i ciśnienia krwi, wydzielanie hormonów, trawienie czy aktywność immunologiczna.

Wiadomości
[WIADOMOŚCI]wtorek, 14 lutego 2017
WOJEWODA POMORSKI ogłasza konkurs na stanowisko wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego w Gdańskuczytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]środa, 14 września 2016
Startuje IV edycja Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych na najlepszą pracę doktorską obronioną przez magistrów farmacji na Wydziałach Farmaceutycznych w latach kalendarzowych 2015 i 2016.
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]piątek, 17 lipca 2015

Zapraszamy lekarzy stomatologów do udziału w programach edukacyjnych on-line uprawniających do uzyskania 50 punktów edukacyjnych 
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]wtorek, 18 listopada 2014
100 PUNKTÓW DO ZDOBYCIA! NAJNIŻSZA CENA ZA PUNKT W POLSCE!
Zapraszamy do udziału w unikalnym projekcie edukacyjnym łączącym kompetencje XXI wieku z obowiązkiem doskonalenia zawodowego lekarzy
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]czwartek, 23 kwietnia 2009
Warto zaprenumerować Gazetę Farmaceutyczną – nie tylko dlatego, że jest niezastąpionym źródłem wiedzy o farmacji i medycynie...czytaj więcej...

 

2009 GAZETA FARMACEUTYCZNA