W BIEŻĄCYM NUMERZE
Numer 2/2017
[W NUMERZE]poniedziałek, 20 lutego 2017

Nr 2 (297) LUTY 2017

APTEKA DLA KOGO
– jako farmaceutka z 12. letnim stażem, a także osoba, która wraz ze współpracownikami zbudowała od zera sieć Aptek Gemini, chciałabym wyrazić swoje zdanie i zwrócić uwagę jakie praktyczne konsekwencje może przynieść ten projekt….

SZCZEGÓLNY WYMIAR FARMACJI

Lider Nauk Farmaceutycznych to projekt rozpisany na lata. Ma za zadanie nie tylko nagradzanie autorów najlepszych rozpraw doktorskich z zakresu nauk farmaceutycznych, ale również inspirowanie studentów do stawiania na naukę…

ZAWÓD WYGASZANY

W całkowitej tajemnicy trwają konsultacje w sprawie wygaszania i wyeliminowania z rynku techników farmaceutycznych. Rozpoczyna się proces powolnej likwidacji tego zawodu – pisze w swoim oświadczeniu (19 stycznia br.) Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek.


MIEĆ DOBRE LECZENIE

Każdego roku w Polsce 160 tysięcy osób dowiaduje się, że ma raka. 90 tysięcy osób umrze z powodu zbyt późnego zgłoszenia się do lekarza, zaniedbań służby zdrowia i braku dostępu do nowoczesnych leków.


STOP NIELEGALNYM FARMACEUTYKOM

Nikt dokładnie nie wie, ile podrobionych, sfałszowanych, nielegalnych leków i surowców, z których się je wytwarza, trafia do odbiorców.Wszędzie na świecie władze walczą z przestępczością farmaceutyczną i – niestety – często przegrywają.

STEVIA  - SŁODSZA (I ZDROWSZA) NIŻ CUKIER
Ekstrakty z liści stewii są 300 razy słodsze od sacharozy, w dodatku wykazują zerową kaloryczność, nie mają też wpływu na poziom glukozy we krwi, przez co stanowią idealny, naturalny słodzik dla osób na diecie niskowęglowodanowej. Najnowsze badania medyczne nad stewią, dały obiecujące wyniki przy leczeniu otyłości i nadciśnienia. Wykazano również, że zapobiega ona próchnicy i chorobom dziąseł.


WĘŻYMORD
Dietetycy i specjaliści od jedzenia wciąż poszukują nowych smaków. Wracają też do roślin zapomnianych, a do nich niewątpliwie można zaliczyć skorzonerę (wężymord). W ostatnich latach roślina ta stała się niezwykle popularna w Niemczech. Jej korzenie można kupić w niemal każdym supermarkecie. Jest smaczna i bardzo zdrowa.

Wiadomości
[WIADOMOŚCI]wtorek, 14 lutego 2017
WOJEWODA POMORSKI ogłasza konkurs na stanowisko wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego w Gdańskuczytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]środa, 14 września 2016
Startuje IV edycja Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych na najlepszą pracę doktorską obronioną przez magistrów farmacji na Wydziałach Farmaceutycznych w latach kalendarzowych 2015 i 2016.
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]piątek, 17 lipca 2015

Zapraszamy lekarzy stomatologów do udziału w programach edukacyjnych on-line uprawniających do uzyskania 50 punktów edukacyjnych 
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]wtorek, 18 listopada 2014
100 PUNKTÓW DO ZDOBYCIA! NAJNIŻSZA CENA ZA PUNKT W POLSCE!
Zapraszamy do udziału w unikalnym projekcie edukacyjnym łączącym kompetencje XXI wieku z obowiązkiem doskonalenia zawodowego lekarzy
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]czwartek, 23 kwietnia 2009
Warto zaprenumerować Gazetę Farmaceutyczną – nie tylko dlatego, że jest niezastąpionym źródłem wiedzy o farmacji i medycynie...czytaj więcej...

 

2009 GAZETA FARMACEUTYCZNA